Tuesday , 19 September 2017
Home / आर्थिक / खाना पकाउने ग्याँसको मूल्‍य घट्‍यो

खाना पकाउने ग्याँसको मूल्‍य घट्‍यो

१७ साउन,२०७४ / खगेन्द्र खरेल
सरकारले खाना पकाउने ग्यास(एलपीजी) ग्यासको मूल्य घटाएको छ। नेपाल आयल निगमले मंगलबार प्रति सिलिण्डरमा २५ रुपैयाँ मूल्य घटाएको हो। अब प्रति सिलिण्डरको उपभोक्ता मूल्य एक हजार तीन सय २५ रुपैयाँ कायम भएको छ । यसअघि प्रति सिलिण्डरको मूल्य एक हजार तीन सय ५० थियो।

निगमका प्रवत्ता सीताराम पोखरेलकाअनुसार इण्डियन आयल कर्पोरेशन(आईओसी) ले इन्धनको नयाँ मूल्य सूची पठाएकाले सोहीअनुसार ग्यासको मूल्य समायोजन गरिएको हो। आईओसीले प्रति सिलिण्डरको मूल्य ५४ रुपैयाँ घटाएर मूल्यसूची नेपाललाई उपलब्ध गराएको हो । यही घटेको मूल्यको आधारमा ग्यासको मूल्य समायोजन गरिएको छ।

आईओसीले पेट्रोलतर्फ प्रति लिटरमा एक रुपैयाँ आठ पैसा, डिजेलमा ४८ पैसा, मट्टितेलमा एक रुपैयाँ १० पैसा र हवाई इन्धनमा एक रुपैयाँ १४ पैसा मूल्य बढाएर मूल्य सूची नेपाललाई उपलब्ध गराएको छ। निगमले पेट्रोल, डिजेल, मट्टितेल र हवाई इन्धनको मूल्य भने समायोजन गरेको छैंन्।

Check Also

प्रदेश न २ मा ७३ प्रतिशत मत खस्यो, पाँच दिनभित्र सम्पूर्ण मतपरिणाम, ३८ नक्कली मतदाता पक्राउ’

  २ असोज / खगेन्द्र खरेल निर्वाचन आयोगले प्रदेश नम्बर–२ मा सोमबार भएको स्थानीय तहको ...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *